Entegre Zararlı Yönetimi

ENTEGRE ZARARLI YÖNETİMİ

Zararlı popülasyonlarını ekonomik zarar eşiğinin altında tutmak amacıyla, bilinen savaş yöntemlerinin bir arada düşünülerek, insan ve çevre sağlığına olumsuz etkileri en az olanlarının uygulanmasına yönelik çalışmalardır.

Mevcut problemlerin kaynaklarının tespit edilerek yok edilmesinden sonra veya problem içermeyen birimlerde, problem oluşmamasının sağlanması ve birimlerin sürekli gözlem ve kontrol altında tutulmasıdır. Gözlem noktalarının değerlendirilmesi sonucu gerekli birimlerde fiziksel iyileştirmeler, kültürel önlemler veya kimyasal uygulamalar ile problem çözümü ve oluşumunun engellenmesi çalışmalarıdır.

Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak; Entegre Zararlı Yönetimi Hizmetleri kapsamında, işletme’ nin sahip olduğu konum [mevcut arazi yapısı ve alt yapı özellikleri], mevcut çalışma koşulları, üretimde bulunduğu üretim dalının spesifikasyonları, çalışan personelin eğitim düzeyi gibi özellikler dikkate alınarak; işletme alanlarında tespit edilen mevcut zararlılara yönelik olası risklerin değerlendirilmesi ile belirli periyotlarda uygulama çalışması şeklinde çalışmalara yön verilmektedir. Asil Çevre Sağlığı İlaçlama Hizmetleri olarak profesyonel ekiplerimizle bu çalışmaları yürütmekteyiz.