DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon;

Dezenfeksiyon, kelime anlamı olarak cansız cisimler üzerinde duran ve hastalık yapmaya uygun olan gerçek adıyla Patojen mikroorganizmaların cisimler üzerinde yok edilmesine denir. Kısaca dezenfeksiyon işlemi ile bu hastalık yapıcı mikroorganizmalar kullanılan kimyasal maddelerle bulunduğu cisimler üzerinden arındırılır.

Kullanılan bu kimyasal maddelere de dezenfektan denir. Bu dezenfektan maddeler kullanılarak bakteri ve mikropların düzeyine ,ortamına bağlı olarak dezenfeksiyon işlemleri uygulanır.

Asil ilaçlama olarak bizler de hastalık yapma özelliği bulunan mikropları her türlü ortamlardan(Toplu taşıma araçlarının içleri,  fabrikalar, ofisler, Evler) yok edilmesi için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Özellikle şu dönemde yaşamış olduğumuz COVID-19 virüsünün tüm dünya ile birlikte ülkemizde de kendini göstermesi nedeniyle çalışmalarımızı daha da arttırmış bulunmaktayız.

Özellikle kalabalık yaşamın olduğu alanlar bizleri tercih etmektedir. Bizler de profesyonel ekiplerimizin yapmış olduğu analiz neticesinde ortamlara uygun dezenfektan seçimlerini yapıp, eğitimli kadromuz ile saha da uygulamaları yapmaktayız.